En Az 20 Kişiyi Öldürdüğü İddia Edilen Seri Katil Bu Haliyle Görüntülendi

Seri katil Charles Sobhraj, en az 20 sırt çantalı gezgini katlettiği iddia edilen kişi, Londra’da peruk ve sakalla tatil yapıyor.

Yılan olarak bilinen 79 yaşındaki Sobhraj, yaklaşık 20 yıl hapiste kaldıktan sonra 2022’de Nepal’den serbest bırakıldı.

FOTOĞRAFLARDA LONDRA TURU

The Sun’un haberine göre tüyler ürpertici fotoğraflar, Sobhraj’ı Westminster Köprüsü’nde sahte peruk ve sakalla Big Ben’in fotoğraflarını çekerken gösteriyor. Turistler yanından geçerken, Sobhraj 1970’lerde Asya’daki cinayet saldırısı sırasında “gölge gibi” olduğunu iddia ediyor.

BELGESEL YAKINDA YAYINLANACAK

Channel 4’de yayınlanacak olan Gerçek Yılan: Bir Seri Katilin Araştırılması belgeselinde, Sobhraj’ın 21 yaşındaki ABD’li turist Teresa Knowlton’u öldürdüğü Delhi’deki bir hapishanede 1975 yılında Bangkok’ta konuşmalarının kasetleri yer alacak.

YILAN KİMDİR?

Sobhraj’ın 1970’lerde Nepal, Hindistan ve Tayland’da işlediği cinayetler sırasında 24 kişiyi öldürebileceği tahmin ediliyor. Mücevher satıcısı kılığına girerek, hippi turistleri avladığı biliniyor. Sobhraj, 70’li yıllarda Interpol’ün en çok arananlarından biriydi ve “Yılan” lakabını kazandı.

BELGESELİN İÇERİĞİ

Üç bölümlük belgeselde, Sobhraj’ın Pattaya’da cesedi yakılan Türkiye’den Vitali Hakim’in de aralarında bulunduğu bazı kurbanlarından bahsettiği ve eski dedektiflerle karşı karşıya geldiği görülecek.

Sobhraj, suçlu olduğuna dair kanıt sunan eski dedektifler ve bir adli psikologla da karşı karşıya kalırken, cinayetleri inkar etmeye devam ediyor.

Sobhraj’ın hikayesi, 2021 BBC dizisi The Serpent’e uyarlandı ve Netflix’te yayınlandı.

Fransız seri katil Charles Sobhraj, 23 Aralık 2022’de Katmandu’dan Fransa’ya giden bir uçakta görüldü. Serbest bırakıldıktan sonra Fransa’ya döndü ve 2003’te Nepal’e gitti; orada tutuklandı, yargılandı ve ömür boyu hapis cezasına çarptırıldı.

CHARLES SOBHRAJ: HİKAYESİ VE SUÇLARI

Sobhraj, 1984’te kanserden ölen kız arkadaşı ve suç ortağı Marie-Andree Leclerc’in yanı sıra, kurbanları zehirlemeden önce çeşitli dolandırıcılıklarla kandırıyorlardı. Esirlerini sağlığına kavuşturduktan sonra Sobhraj onları öldürecekti.

Fransız seri katil, Hindistan’da 1976’dan 1997’ye kadar hapse atıldı. Serbest bırakıldıktan sonra Nepal’de yeniden tutuklandı ve ömür boyu hapis cezasına çarptırıldı.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

x